Login

Register

Login

Register

Blog

Parayı Nasıl Olasılıkların Yaratımı Olarak Görürsünüz?

Para hepimizin hayatındaki en önemli konuların başında geliyor. 

Access Consciousness‘ın kurucusu Gary Douglas bu yazısında parayla ilgili algımızı ve hayatımızı değiştirecek çok güzel ipuçları veriyor…

Parayı Nasıl Olasılıkların Yaratımı Olarak Görürsünüz?

Hayırsever ve nazik olmakla ya da gezegene katkıda bulunmakla ilgili birçok bakış açısı var; parayı sevemezsiniz. Gerçekte, eğer parayı sevmezseniz hayırsever olamazsınız. Eğer parayı yanlış yaparsanız dünyada parayla nasıl değişim yaratabileceğinizi göremezsiniz. Kendi hayatınızda parayı alamayacaksınız ya da onunla başkalarının hayatını değiştiremeye-ceksiniz.

Ya eğer parayla geleceğiniz için hangi olasılıkların yaratılabileceğine baksaydınız? Küçük miktarda, hatta hiç parasız bile daha fazla yaratmaya başlayabilirsiniz!
KURUŞLAR VE DOLARLARLA YARATMAKYıllar önce hiç param yoktu. Eğer haftanın sonunda 50 Dolarım varsa durumum çok iyiydi. Sonra James J. Hester’ın The Penny Capitalist (Kuruş Kapitalisti) kitabını okudum. Hayatımı değiştirdi. Basitçe kitap size, paranızı gelecekte daha fazla edecek şeylere harcamayı öğretiyor. Garaj, ikinci el ve gayrimenkul satışlarına gitmeye ve ödediğimden daha değerli şeyler bulmaya başladım. Bu para eden küçük şeyleri -kuruşlar, dolarlar ödediğim fakat sonra onlara ödediğimin 5 katına satabildiğim- bir portföyde toplamaya başladım.

Kendinizi, nelerin değerli olduğu konusunda ve sadece paranızı harcamaya değil, gelecekte değerlenecek şeylere harcamak için eğitmeye başlayın.
KATKIYLA YARATMAKEğer ne kadar para elde edeceğinize bakıyorsanız miktarı belirlemek için ne kadar yargı yapmak zorundasınız? Hayırsever kapitalist her zaman paranın geleceğini bilir ve nereden geleceğini bilmez.

Siz bireysel olarak hayırsever kapitalist sistemden işlev gösterdiğinizde herkes yardım etmek için katkı olur.  Para yapmak istersiniz, etrafınızdaki insanların para yapmalarını istersiniz ve bütün parayı kendiniz yapmak istemezsiniz. Bu şekilde işlev gösterdiğinizde insanlar size ve hayatınıza hayal edemeyeceğiniz şekilde katkı olur.

Ben kişisel olarak, seçimlerimin diğer insanlara nasıl katkı olacağına ve bu katkıyı kimlerin alıp kabul edeceğine bakarım. Ben, karşılığında para almayı beklemeden ya da planlamadan katkı olmaya gönüllüyüm. Katkı, hayatta olabileceğimiz ve alıp kabul edebileceğimiz, doğrusal olmayan harika bir döviz birimidir.

NEŞEYLE YARATMAKNeşeli olduğunuzda bu size bir katkıdır. Neşe ve olasılık algısından iş yapan insanlar, güç, kontrol ve stresle iş yapanlardan çok daha fazla yaratırlar.

Basitçe neşe, banka hesabımızı değiştirir.

Ne kadar neşe yaratabilirsiniz? Hayatınızda hemen daha fazla para, değişim ve olasılık yaratabilecek bugün neşeli olmak için ne yapabilirsiniz?

Gary Douglas

Çeviri: Tuğba Oksal

Yazının orijinalini okumak için burayı tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir